Kонсульство України в Дубаї

Київ 07:20

Оформлення БІОМЕТРИЧНОГО паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм

У Консульстві України в місті Дубай запроваджено попередній запис на прийом документів для виготовлення закордонного біометричного паспорта за допомогою електронної черги:

http://dubaipassport.org 

ПЕРЕД ВІЗИТОМ ДО КОНСУЛЬСТВА ЗАВАНТАЖТЕ, БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ТА РОЗДРУКУЙТЕ ЗАЯВУ-АНКЕТУ!  

Документи на оформлення закордонного паспорта від громадян, які попередньо не записалися на прийом, не прийматимуться.

Перевірити стан оформлення паспорта можливо за посиланням http://passport.mfa.gov.ua/

Що таке біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон

Біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – біометричний паспорт) – є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Біометричним паспорт є тому, що до нього імплантовано безконтактний електронний носій (чіп).

До такого чіпу, зокрема, вносяться:

- інформація, що міститься на першій сторінці даних паспорта;

- біометричні дані (відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи – береться з 14 років, відцифровані відбитки пальців рук – беруться з 12 років).

Хто може оформити біометричний паспорт

Оформлення та видача біометричного паспорта здійснюється:

1. Особі, які досягла 16-річного віку, – на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2. Особі, яка не досягла 16-річного віку, – на підставі поданої особисто заяви-анкети одного з батьків/законних представників та письмової згоди другого з батьків/законних представників, яка надається під час подання документів.

Згода від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства. У такому разі подається копія паспорта другого з батьків, який підтверджує іноземне громадянство, чи копія документа, який підтверджує статус особи без громадянства.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів у консульській установі така заява-згода може бути подана нотаріально засвідченою.

Важливо! Присутність дитини, яка досягла 12-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети є обов’язковою!

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до Консульства України в місті Дубай подаються:

- заповненна заздалегідь заява з відомостями про особу, що оформлює паспортний документ;

- заява-анкета (формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів);

- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (ОБОВ’ЯЗКОВО КОПІЇ) та копію «внутрішнього» паспорту, обов'язково зі сторінкою реєстрації;

- копія резидентської візи;

- дві фотокартки розміром 3,5 см на 4,5 см та одну фотокартку розміром 10 см на 15 см (портретне фото, від плечей, білий фон, матові, закрита посмішка).

- квитанція про сплату консульського збору (оплата здійснюється під час подачі документів через банківський термінал/ готівка не приймається).

 

Громадянином України, який не досяг шістнадцятирічного віку та оформлює вперше паспорт:

- заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів від імені дитини батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – того з батьків, з яким проживає особа, або іншими представниками;

- свідоцтво про народження;

- довідка про реєстрацію особи громадянином України (за довідкою необхідно звернутися до Консульства заздалегідь);

- квитанція про сплату консульського збору (оплата здійснюється під час подачі документів);

- дві фотокартки розміром 3,5 см на 4,5 см та одну фотокартку розміром 10 см на 15 см (портретне фото, від плечей, білий фон, матові, закрита посмішка).

Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із перекладом українською мовою нотаріально засвідченим.

Консульський збір за оформлення біометричного паспорта

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у строк до 3 місяців, без урахування строків доставки) справляється консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору:

- для дітей до 16 років вартість оформлення паспортного документу складає 147 дрх (автоматизована обробка даних при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон);

- для осіб від 16 років вартість оформлення паспортного документу складає 477 дрх (оформлення паспорта та автоматизована обробка при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Паспорт оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на 4 роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, – на 10 років.

У разі втрати/викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Важливо! Оформлення консульською установою біометричного паспорта у разі втрати або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється за результатами перевірки особи заявника, його належності до громадянства України, а також факту видачі такого втраченого чи викраденого паспорта в Україні шляхом надсилання відповідних запитів до компетентних органів України або шляхом перевірки відповідної інформації за наявними у консульській установі базами даних консульського обліку

ВАЖЛИВО! Консульство України в місті Дубай приймає громадян України для оформлення паспорта для виїзду за кордон тільки за попереднім записом.