Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Найбільш часті запитання
Опубліковано 23 лютого 2016 року о 20:05

Реєстрація набуття громадянства за народженням

Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася за кордоном?

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. Для реєстрації набуття громадянства дитини за народженням один з батьків дитини – громадянин України, особисто звертається до Консульства України в Дубаї) із відповідною заявою, паспортом громадянина України для виїзду а кордон (оригінал)  та свідоцтвом про народження дитини (свідоцтво про народження має бути легалізовано Міністерством закордонних справ ОАЕ, Консульством/Посольством України в ОАЕ та перекладено на українську мову).

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

Другий з батьків моєї дитини – громадянин ОАЕ. Моя дитина теж отримала громадянство цієї країни. Чи є у неї громадянство України? 

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. До 18 років вона може (але не зобов’язана) зберігати громадянство обох країн. Проте, з моменту повноліття їй доведеться визначитися, у громадянстві якої з країн вона хоче перебувати та вийти з громадянства іншої країни, оскільки як Україна, так і ОАЕ виходять з принципу єдиного громадянства. Разом з тим, Ви, як законний представник своєї дитини,  можете вивести її з громадянства України до досягнення нею повноліття (вихід дозволений як разом з одним з батьків, так і окремо). З 14 років для виходу дитини з громадянства за заявою одного з батьків потрібна нотаріально засвідчена згода дитини.

Питання паспортів

Чи можу я оформити новий закордонний паспорт в Консульстві України в Дубаї?

Так, можете у разі наявності підстав його оформлення та подачі комплекту документів, передбачених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Ознайомитись детально з переліком необхідних документів та записатися можливо на сайті dubaipassport.org

Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового (у старому паспорті є дійсні візи інших країн)?

Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта.

Якщо у Вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, Ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.

Я одружилася та змінила прізвище. На даний час я перебуваю на території ОАЕ і хочу оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище. Чи можна це зробити через Консульство?

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»), переоформленого на нове ім`я.

Я подав документи на оформлення закордонного паспорта до консульського відділу Посольства України в ОАЕ. Чи зможу я отримати новий закордонний паспорт в іншій дипломатичній установі України?

Ні. Новий закордонний паспорт Ви можете отримати виключно у органі, до якого подавали клопотання про його оформлення.

Прошу прискорити оформлення мені закордонного паспорта

Враховуючи, що оформлення паспорти громадянина України для виїзду за кордон виготовляються на території України, Консульство не може прискорити їх оформлення.

 

Чи можна продовжити термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, термін дії якого спливає / закінчився в Консульстві?

З 1 квітня 2015 року законодавство передбачає можливість лише оформлення окремого закордонного паспорта без можливості продовження його терміну дії.

Чи можна продовжити термін дії проїзного документа дитини / оформити проїзний документ дитини у Консульстві?

Ні, неможливо. Згідно діючого законодавства України, проїзні документи дитини не продовжуються.

Натомість дитині можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон незалежно від віку дитини. Відповідна інформація про порядок оформлення розміщена у рубриці «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон».

Консульський облік

Хто і за яким порядком приймається на тимчасовий консульський облік?

Громадяни України, які планують тимчасово перебувати на законних підставах за кордоном більш ніж три місяці приймаються/реєструються на тимчасовий консульський облік у відповідному посольстві чи консульстві України на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі.

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає:

- заяву та заповнену облікову картку громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном (завантажити тут);

- паспортний документ;

- копії сторінок паспортного документа з написами і відомостями про пред'явника документа;

- оригінал і копію виданого  компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі(резидентська віза);

- фотокартку розміром 3,5 на 4,5 сантиметри.

У разі звернення про прийняття на тимчасовий консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документа, що посвідчує особу та повноваження законного представника.

У разі підтвердження підстав для подальшого законного перебування громадян України за кордоном після закінчення дати, зазначеної у штампі, що проставляється в паспортному документі громадянина України, тимчасовий консульський облік може бути продовжений на термін, зазначений у документі, виданому компетентними органами іноземної держави. Для продовження консульського обліку потрібно звернутися до Консульства з новою резидентською візою.

Шановні громадяни України!

Звертаємо Вашу увагу, що термін дії Вашого консульського обліку закінчується разом із терміном дії Вашої візи та автоматично не поновлюється.

Для можливості продовження консульського обліку Вам потрібно особисто звернутися до Консульства з новою резидентською візою з метою проставлення відповідного штампу у паспортному документі.

 

За прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується!!!

 

Легалізація

У мене є оригінали документів, які необхідно легалізувати для подачі в компетентні органи ОАЕ. Чи можна їх легалізувати не виїжджаючи в Україну?

Посольство України в ОАЕ/Консульство України в місті Дубай може здійснити легалізацію документів, які пройшли процедуру консульської легалізації Міністерством закордонних справ України. Якщо наявні у Вас документи не були легалізовані Міністерством, Посольство/Консульство не зможе їх засвідчити.

 

Нотаріат

Чи можу я оформити довіреність, надіславши документи поштою? Чи є обов’язковою моя присутність під час оформлення довіреності чи заяви?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консулом. Вчинення нотаріальних дій з документами, що надійшли поштою або були подані третіми особами не дозволяється.

Які документи потрібні для оформлення довіреності?

Для оформлення довіреності або доручення потрібно ОСОБИСТО прибути до консульської установи  (будь-яка нотаріальна дія вчинюється за особистої присутності особи-заявника).

При собі необхідно мати:

- дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- копію ідентифікаційного номера;

- копію паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) особи на ім’я якої складається довіреність;

- копію ідентифікаційного номера особи на ім’я якої складається довіреність;

Для посвідчення довіреності на право розпорядження продаж, оренду тощо рухомим чи нерухомим майном а також банківськими рахунками необхідно також документально підтвердити право власності на це майно/рахунок тобто пред’явити правовстановлюючий документ або його копію (таким документом може бути: Свідоцтво про право власності на житло або Свідоцтво про приватизацію житла або Свідоцтво про право на спадщину або Договір купівлі-продажу (нотаріально посвідчений) або витяг з реєстру про право власності на нерухоме майно тощо, а також договір про відкриття банківського рахунку)

 

Загальні питання

Чи потрібно завчасно домовлятись про зустріч з консульським працівником?

Прийом громадян з консульських питань проводиться кожну неділю, вівторок та четвер з 09.00 до 14.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення. 

Як сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується через відділення Національного банку Абу-Дабі.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не здійснюється.

 

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux