• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 28 січня 2020 року о 11:53

У Консульстві України в Дубаї запроваджено попередній запис на прийом документів для виготовлення закордонного біометричного паспорта за допомогою електронної черги:

https://online.mfa.gov.ua

ПЕРЕД ВІЗИТОМ ДО КОНСУЛЬСТВА ЗАВАНТАЖТЕ, БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ТА РОЗДРУКУЙТЕ ЗАЯВУ-АНКЕТУ!  Завантажити заяву

Документи на оформлення закордонного паспорта від громадян, які попередньо не записалися на прийом, не прийматимуться.


 • громадянам України, які досягли шістнадцятирічного віку, оформлення паспорта здійснюється на підставі заяви-анкети, поданої особисто;
 • оформлення паспорта громадянам України, які не досягли шістнадцятирічного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків/законних представників (опікунів, піклувальників) та письмової згоди другого з батьків/законних представників, яка надається під час подання документів (заява від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства чи за наявності виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців). У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява подається нотаріально засвідченою. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає особа.

Перше оформлення

 1. Заява-анкета для внесення даних до Єдиного державного демографічного реєстру (формується в електронній формі консульською посадовою особою під час консульського прийому на підставі наданих заявником документів, видруковується і перевіряється заявником та консулом);
 2. Дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну, ст.5 Закону України „Про громадянство України”), та копії його першої сторінки й сторінки зі штампами про постійне проживання та консульський облік (якщо такі відмітки є); 
 3. ❗Увага! У разі, коли особі, народженій після 01.03.2001 р., не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України за народженням;
 4. Свідоцтво про народження та його копію або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, – у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 14-річного віку. Видані компетентними органами іноземної держави документи засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (наприклад, Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів). Такі документи подаються з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально.
 5. Документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (копя резидентської візи);
 6. Документ, що посвідчує особу законного представника (батьки, опікуни, піклувальники), та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (наприклад, рішення суду), – у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.
 7. дві фотократки розміром 3,5 на 4,5 см 
 8. Квитанція про сплату консульського збору (оплата здійснюється під час подачі документів через банківський термінал/готівка не приймається);
 9. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, – може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування. Фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO).

Обмін:

на додаток до зазначених вище документів також подається:

 1. Паспорт для виїзду за кордон, що підлягає обміну.
 2.  Документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну.
 3. Заяву про повернення паспорта для виїзду за кордон, що підлягає обміну, після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому віз або у випадку, якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.

Обмін паспорта проводиться у разі:

 • зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон;
 • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта для виїзду за кордон;
 • закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон;
 • непридатності паспорта для виїзду за кордон для подальшого використання.

У разі зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон, документи для його обміну подаються протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій).

на додаток до зазначених вище документів також подається:

 • документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення,
 • документ може бути поданий без його засвідчення у встановленому порядку та перекладу українською мовою,
 • про втрату або викрадення за кордоном паспорта для виїзду за кордон заявник зобов’язаний особисто повідомити компетентним органам іноземної держави та найближчій закордонній дипломатичній установі.

Дітям до 16-років, паспорт оформляється на 4 роки на підставі заяви-анкети одного з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі – на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає дитина, що підтверджується наданням відповідного документа) або інших законних представників, а також документів, зазначених у блоці Оформлення закордонного паспорта

Інший з батьків подає 

 • окрему заяву про оформлення паспорта дитині та
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон і його копію. 
 • У разі відсутності другого з батьків така заява подається нотаріально засвідченою. Заява може бути посвідчена нотаріусом в Україні. 

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства (необхідно надати підтверджувальні документи та їхні копії). У разі неможливості присутності у Консульстві другого з батьків дитини, а також відсутності нотаріально засвідченої згоди від другого з батьків разом із документами, передбаченими для оформлення паспорта, подається оригінал та копія одного з таких документів:

1) свідоцтва про смерть другого з батьків та його копію;

2) рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків та його копію;

3) рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім та його копію;

4) рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним та його копію;

5) у випадку, якщо батьки не перебувають у шлюбі, - документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з тим з батьків, який подає заяву-анкету, та його копію;

6) оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України та його копію.

 • У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо).

Внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено!Кожній дитині-громадянину України оформлюється окремий паспорт.


Присутність дитини у Консульстві під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається лише з 12-річного віку. Для оформлення/обміну закордонного паспорта дітям до 12 років замість особистої присутності  рекомендується надавати одну кольорову фотокартку дитини розміром 10 х 15 см (дивіться вимоги до фотокарток)

За умови відсутності у дитини статусу постійно проживаючої за кордоном (ПМП), починаючи з 14-річного віку, обов’язковим є надання документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України («внутрішній паспорт»), проїзний документ дитини тощо) виданий на її ім’я.

Звертаємо увагу, що на період дії воєнного стану, доставка виготовлених паспортів з України до ОАЕ здійснюватиметься виключно за допомогою операторів поштового зв’язку з міжнародних експрес -відправлень «VFS.Global» або DHL. 

Інструкція про те, як замовити кур’єрську доставку через оператора «DHL»  та провести оплату міститься за посиланням: https://dhlportal.com.ua/dhl-portal/doc/helpdhl.pdf

Інструкція про те, як замовити кур’єрську доставку через оператора «VFS.Global»  та провести оплату міститься за посиланням: https://services.vfsglobal.com/upa/uk/ukr/apply-passport

Як замовити експрес-доставлення:

1. Після подачі документів для оформлення закордонного паспорта необхідно отримати у консула ідентифікатор сесії (6-значний номер) .


2. На сайті http://passport.mfa.gov.ua/ стежити за станом оформлення паспорта і дочекатися повідомлення "Документ виготовлено".

3. Перейти на сайт  DHL або VFS.Global.

4. Ознайомитися з Інструкцією.

5. Здійснити реєстрацію та оплату послуги з експрес-доставки паспорта.

6. На зазначену при оформленні експрес-доставки електронну пошту має надійти лист-підтвердження з квитанцією.

7. Заяву щодо експрес-доставки паспорта та лист-підтвердження з квитанцією необхідно надіслати на електронну адресу Консульства [email protected] та [email protected] зазначивши у темі листа Доставка, Ваше прізвище та ім'я, ідентифікатор сесії.

Бланки заяв доступні за наступними посиланнями:

«DHL»

Завантажити заяву для дорослого - натисніть тут.

Завантажити заяву для дитини, яка не досягла 16-ти річного віку – натисніть тут. Заява заповнюється одним з батьків.

«VFS.Global»

Завантажити заяву для дорослого - натисніть тут.

Завантажити заяву для дитини, яка не досягла 16-ти річного віку – натисніть тут. Заява заповнюється одним з батьків.

7. Стежити за зміною стану оформлення паспорта на сайті http://passport.mfa.gov.ua/ і дочекатися повідомлення "Документ прибув до ЗДУ".

Статус "Документ прибув до ЗДУ" означає, що документ було доставлено до Консульства України в Дубаї і він може бути отриманий заявником.


Просимо врахувати, що в умовах воєнного стану, терміни доставки виготовлених паспортів з України до ОАЕ становить від 9 до 12 днів та може бути затриманий до 3-х тижнів.

 • Видача заявникові паспорта для виїзду за кордон здійснюється тією закордонною дипломатичною установою, яка прийняла документи для його оформлення.
 • Для отримання паспорта заявник подає документ, що посвідчує особу.
 • Паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.
 • Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.
 • Під час видачі паспорта проводиться процедура верифікації (порівняння біометричних даних). Заявником проводиться візуальна перевірка персональних даних, внесених до паспорта, після чого заявник ставить підпис в анкеті на підтвердження отримання паспорта.
 • Якщо заявник не отримав оформлений паспорт протягом року з дня його надходження, паспорт знищується. Строк зберігання неотриманого паспорта для виїзду за кордон може бути продовжено за письмовим зверненням особи із зазначенням кінцевого строку зберігання.

Закордонна дипломатична установа має право відмовити особі у видачі паспорта, якщо:

 • 1) особа не є громадянином України;
 • 2) стосовно видачі паспорта для виїзду за кордон звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники/уповноважена особа, які не мають документального підтвердження повноважень на отримання паспорта для виїзду за кордон;
 • 3) особа вже отримала два паспорти для виїзду за кордон, які є чинними на день звернення (крім випадків, передбачених пунктом 22 Порядку);
  • непоодинокі випадки відмови у видачі паспорта пов'язані з тим, що у заявника наявний чинний закордонний паспорт, який оформлювався як другий (додатковий) до наявного, термін чинності якого вже збіг, але заявник не здав його до Генконсульства чи до органу Державної міграційної служби;
  • відтак, радимо брати з собою усі наявні паспорти громадянина України, які Ви маєте, навіть якщо строк їхньої дії вже закінчився. Ми зможемо їх вилучити й анулювати у системі, що розблокує оформлення нового документа. Анульовані документи (на першій сторінці такі паспорти мають парні отвори) при цьому брати з собою потреби немає - їх вже було вилучено з системи;
 • 4) заявник подав не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта для виїзду за кордон;
 • 5) дані, отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують інформацію, надану заявником.

Рішення про відмову у видачі паспорта доводиться до відома особи після встановлення підстав відмови. За бажанням заявника, рішення ЗДУ може бути надано йому в письмовій формі, з обов’язковим зазначенням загаданих підстав. Особа має право звернутися до ЗДУ з повторною заявою-анкетою про видачу паспорта в разі зміни або усунення обставин, у зв’язку з якими їй було відмовлено в такій видачі.

Рішення про відмову в оформленні, видачі паспорта, його тимчасове затримання та вилучення може бути оскаржено особою в адміністративному порядку або до суду.

У разі оскарження особою рішення про відмову в оформленні та видачі паспорта остаточне рішення щодо оформлення та видачі паспорта особі приймає МЗС. Інформація про результати розгляду скарги доводиться МЗС до відома особи в установлений законодавством строк.

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у строк до 3 місяців, без урахування строків доставки) справляється консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору:

- для дітей до 16 років вартість оформлення паспортного документу складає 147 дрх (автоматизована обробка даних при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон);

- для осіб від 16 років вартість оформлення паспортного документу складає 477 дрх (оформлення паспорта та автоматизована обробка при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux