Kонсульство України в Дубаї

, Київ 14:01

Оформлення БІОМЕТРИЧНОГО паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм

У Консульстві України в місті Дубай з 24 січня 2018 року запроваджено попередній запис на прийом документів для виготовлення закордонного біометричного паспорта за допомогою електронної черги:

http://dubaipassport.org 

Всі заявки подані до 24 січня на електронну адресу будуть розглянуті в попередньому форматі.   

Документи на оформлення закордонного паспорта від громадян, які попередньо не записалися на прийом, не прийматимуться.

Що таке біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон

Біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – біометричний паспорт) – є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Біометричним паспорт є тому, що до нього імплантовано безконтактний електронний носій (чіп).

До такого чіпу, зокрема, вносяться:

- інформація, що міститься на першій сторінці даних паспорта;

- біометричні дані (відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи – береться з 14 років, відцифровані відбитки пальців рук – беруться з 12 років).

Хто може оформити біометричний паспорт

Оформлення та видача біометричного паспорта здійснюється:

1. Особі, які досягла 16-річного віку, – на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2. Особі, яка не досягла 16-річного віку, – на підставі поданої особисто заяви-анкети одного з батьків/законних представників та письмової згоди другого з батьків/законних представників, яка надається під час подання документів.

Згода від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства. У такому разі подається копія паспорта другого з батьків, який підтверджує іноземне громадянство, чи копія документа, який підтверджує статус особи без громадянства.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів у консульській установі така заява-згода може бути подана нотаріально засвідченою.

Важливо! Присутність дитини, яка досягла 12-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети є обов’язковою!

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до Консульства України в місті Дубай подаються:

- заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів;

- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (ОБОВ’ЯЗКОВО КОПІЇ) та копію «внутрішнього» паспорту;

- дві фотокартки розміром 3,5 см на 4,5 см та одну фотокартку розміром 10 см на 15 см (білий фон, матові, закрита посмішка).

- квитанція про сплату консульського збору (оплата здійснюється під час подачі документів через банківський термінал/ готівка не приймається).

 

Громадянином України, який не досяг шістнадцятирічного віку та оформлює вперше паспорт:

- заява-анкета, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час подачі документів від імені дитини батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – того з батьків, з яким проживає особа, або іншими представниками;

- свідоцтво про народження;

- довідка про реєстрацію особи громадянином України (за довідкою необхідно звернутися до Консульства заздалегідь);

- квитанція про сплату консульського збору (оплата здійснюється під час подачі документів);

- дві фотокартки розміром 3,5 см на 4,5 см та одну фотокартку розміром 10 см на 15 см (білий фон, матові, закрита посмішка).

Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із перекладом українською мовою нотаріально засвідченим.

Консульський збір за оформлення біометричного паспорта

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у строк до 3 місяців, без урахування строків доставки) справляється консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору:

- для дітей до 16 років вартість оформлення паспортного документу складає 37 дирхам за розгляд заяви;

- для осіб від 16 років вартість оформлення паспортного документу складає 294 дирхама.

Термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Паспорт оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на 4 роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, – на 10 років.

У разі втрати/викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Важливо! Оформлення консульською установою біометричного паспорта у разі втрати або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється за результатами перевірки особи заявника, його належності до громадянства України, а також факту видачі такого втраченого чи викраденого паспорта в Україні шляхом надсилання відповідних запитів до компетентних органів України або шляхом перевірки відповідної інформації за наявними у консульській установі базами даних консульського обліку

ВАЖЛИВО! Консульство України в місті Дубай приймає громадян України для оформлення паспорта для виїзду за кордон тільки за попереднім записом.

Термінова доставка паспорта громадянина України для виїзду за кордон міжнародним експрес-відправленням

Пунктом 13 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 р. № 152, передбачено можливість того, що, після їх виготовлення та передачі до МЗС України,  паспорти для виїзду за кордон можуть бути надіслані до закордонної дипломатичної установи України міжнародним експрес-відправленням за письмовою заявою за власний рахунок громадянина, на ім’я якого оформлено паспорт, або його законного представника.

На сьогодні вказану пересилку паспортів вже активно забезпечують офіційне представництво в Україні міжнародного поштового оператора ,,Federal Express”.

У такому випадку, при подачі до Консульства Україна в місті Дубай пакету документів про оформлення паспорта чи в інший час, заявник подає заяву (ЗАВАНТАЖИТИ) та підтвердження про оплату доставки виготовленого паспорта або номер рахунку у відповідній компанії, відкритий на ім’я заявника.

Звертаємо Вашу увагу, що Консульство України в місті Дубай не несе відповідальності за політику поштового оператора Fedex UAE.