Kонсульство України в Дубаї

, Київ 09:42

Щодо змін у законодавстві України

15 вересня 2016, 00:00

01 жовтня 2016 року набирає чинності Закон України
«Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» (далі – Закон). Текст розміщено за посиланням http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1474-19/print1453800890670718).

Згаданим Законом внесено зміни до законів України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України»,  «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі – Закон «Про ЄДДР») і Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

У цьому зв’язку привертаємо увагу до деяких змін на консульському напрямі роботи ЗДУ, зокрема на паспортному.

Паспортні питання.

1.1. Статтю 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» викладено в новій редакції, у якій відсутня норма про можливість продовження терміну дії закордонного паспорта на строк і в порядку, встановленому для оформлення його видачі.

Таким чином, з 01.10.2016 р. продовження терміну дії паспортів громадянина України для виїзду за кордон припиняється.