Kонсульство України в Дубаї

, Київ 17:38

Україна відзначає День кримськотатарського прапору

26 червня, 12:40

Сьогодні, 26 червня вся Україна разом з кримськими татарами відзначає День кримськотатарського прапору.

Вперше Кримськотатарський прапор було піднято у 1918 році після того, як у 1917 році його було офіційно затверджено національними зборами кримськотатарського народу – Курултаєм – який відбувся у м.Бахчисарай. 26 червня 1992 року у столиці Автономної Республіки Крим м.Сімферополь був проведений другий Курултай кримських татар, на якому було прийнято рішення відзначати День кримськотатарського прапору. Після здобуття Україною незалежності у 1991 році відзначення цієї дати було відновлено.

Кримськотатарський прапор являє собою полотнище блакитного кольору із зображенням в його верхньому кутку біля древка золотого тамги - родового герба кримських ханів.

З початком незаконної окупації та спроби анексії Автономної Республіки Крим та м.Севастополь Російською Федерацією та інтенсифікації репресій проти корінного населення півострова головні заходи із відзначення Дня кримськотатарського прапору відбуваються на території материкової України (в основному – у м.Київ) за підтримки та координації Меджлісу кримськотатарського народу та правозахисних організацій. 

Останні новини

МЗС проводить традиційний захід просто неба з присвятою Криму | 14 червня, 16:44

Під стінами Міністерства закордонних справ на Михайлівській площі вже втретє відбудеться МЗС OPEN AIR – цього разу джазовий концерт «Музика вільних людей». Захід організований спільно з Koktebel Jazz Festival. Концерт є символом солідарності та підтримки тих, хто виступає проти російської окупації Криму. 

В ОАЕ почав роботу форум «Єдність заради безпеки» | 29 березня, 10:50

28 березня 2017 р., у столиці ОАЕ Абу-Дабі стартував триденний форум «Єдність заради безпеки». Захід, в якому беруть участь міністри та інші високопосадовці сфери внутрішньої безпеки з різних країн, проходить під патронатом Президента ОАЕ шейха Халіфи бін Заїда Аль Нагаяна у партнерстві з Інтерполом та має на меті віднайдення шляхів вирішення спільних проблем і визначення обов’язків у підтримці функціонування глобальної поліцейської архітектури, покликаної протистояти загрозам у безпековій сфері. В центрі уваги форуму боротьба із сімома видами злочинної діяльності, включаючи тероризм, кіберзлочинність, торгівлю наркотиками тощо.