Kонсульство України в Дубаї

, Київ 02:01

Україна відзначає День кримськотатарського прапору

26 червня 2017, 12:40

Сьогодні, 26 червня вся Україна разом з кримськими татарами відзначає День кримськотатарського прапору.

Вперше Кримськотатарський прапор було піднято у 1918 році після того, як у 1917 році його було офіційно затверджено національними зборами кримськотатарського народу – Курултаєм – який відбувся у м.Бахчисарай. 26 червня 1992 року у столиці Автономної Республіки Крим м.Сімферополь був проведений другий Курултай кримських татар, на якому було прийнято рішення відзначати День кримськотатарського прапору. Після здобуття Україною незалежності у 1991 році відзначення цієї дати було відновлено.

Кримськотатарський прапор являє собою полотнище блакитного кольору із зображенням в його верхньому кутку біля древка золотого тамги - родового герба кримських ханів.

З початком незаконної окупації та спроби анексії Автономної Республіки Крим та м.Севастополь Російською Федерацією та інтенсифікації репресій проти корінного населення півострова головні заходи із відзначення Дня кримськотатарського прапору відбуваються на території материкової України (в основному – у м.Київ) за підтримки та координації Меджлісу кримськотатарського народу та правозахисних організацій.