Kонсульство України в Дубаї

, Київ 01:57

Міжнародний день «Zayed and the World» в Sharjah University City

19 лютого, 12:47

14 лютого 2018 р. у вищому навчальному закладі Higher Colleges of Technology (HCT) відбувся Міжнародний день, присвячений 100-річчю з Дня народження засновника ОАЕ Шейха Заїда, а також місяцю інновацій, оголошеному в лютому в ОАЕ.

Участь України в цьому заході стала можливою завдяки д-ру Сергію Співаковському, який зібрав команду місцевих студенток з ОАЕ, зацікавив їх культурною спадщиною України, винаходами українців, українською кухнею тощо. Саме під його керівництвом студентки збирали інформацію та готували страви для стенду нашої країни.

  Консульство України в м. Дубаї надало інформаційно-консультаційну підтримку заходу, матеріали стосовно співпраці України й ОАЕ, підписаних двосторонніх угод, візиту президента України до ОАЕ, а також історії дипломатичних відносин наших країн. А Консул-керівник Олександр Балануца був присутній на заході та отримав особливу подяку від керівництва HCT.

Високоповажні гості, серед яких Міністр освіти ОАЕ, делегація з Абу-Дабі у складі Канцлера, Віце-канцлера, членів Ради директорів HCT, були вражені презентацією України, винаходами українців, роботами майстра мікромініатюр Миколи Сядристого, зокрема портретом Шейха Заїда розміром 3х4 мм, вирізьбленим з тернової кісточки.

А родзинкою усього свята став український гопак у виконанні четвірки талановитих танцівників – Олександри Побірченко, Олега Кенца, Анатолія Глущенка та Діани Лісневської. Цього року Україна вперше брала участь у концерті та була єдиною країною, крім ОАЕ, виступ якої подивилися vip-гості.

Також дівчата з Української школи пригостили гостей короваєм.

Завдяки спільним зусиллям української громади наша країна в черговий раз була представлена в ОАЕ на високому рівні.