Kонсульство України в Дубаї

, Київ 00:01

Найбільш часті запитання

Реєстрація набуття громадянства за народженням

Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася за кордоном?

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. Для реєстрації набуття громадянства дитини за народженням один з батьків дитини – громадянин України, особисто звертається до консульського відділу Посольства (Консульства України в місті Дубай) із відповідною заявою, паспортом громадянина України для виїзду а кордон (оригінал)  та свідоцтвом про народження дитини (свідоцтво про народження має бути перекладено українською мовою та легалізовано Міністерством закордонних справ ОАЕ).

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

Другий з батьків моєї дитини – громадянин ОАЕ. Моя дитина теж отримала громадянство цієї країни. Чи є у неї громадянство України? 

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. До 18 років вона може (але не зобов’язана) зберігати громадянство обох країн. Проте, з моменту повноліття їй доведеться визначитися, у громадянстві якої з країн вона хоче перебувати та вийти з громадянства іншої країни, оскільки як Україна, так і ОАЕ виходять з принципу єдиного громадянства. Разом з тим, Ви, як законний представник своєї дитини,  можете вивести її з громадянства України до досягнення нею повноліття (вихід дозволений як разом з одним з батьків, так і окремо). З 14 років для виходу дитини з громадянства за заявою одного з батьків потрібна нотаріально засвідчена згода дитини.

Питання паспортів

Чи можу я оформити новий закордонний паспорт в Посольстві України в ОАЕ?

Так, можете у разі наявності підстав його оформлення та подачі комплекту документів, передбачених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Детально з переліком документів можна ознайомитись в розділі «Паспортні дії», «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон».

Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового (у старому паспорті є дійсні візи інших країн)?

Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта.

Якщо у Вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, Ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.

Я одружилася та змінила прізвище. На даний час я перебуваю на території ОАЕ і хочу оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище. Чи можна це зробити через Посольство/Консульство?

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»), переоформленого на нове ім`я.

Я подав документи на оформлення закордонного паспорта до консульського відділу Посольства України в ОАЕ. Чи зможу я отримати новий закордонний паспорт в іншій дипломатичній уставнові України?

Ні. Новий закордонний паспорт Ви можете отримати виключно у органі, до якого подавали клопотання про його оформлення.

Прошу прискорити оформлення мені закордонного паспорта

Враховуючи, що оформлення паспорти громадянина України для виїзду за кордон виготовляються на території України, Посольство не може прискорити їх оформлення.

 

Чи можна продовжити термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, термін дії якого спливає / закінчився в Консульстві?

З 1 квітня 2015 року законодавство передбачає можливість лише оформлення окремого закордонного паспорта без можливості продовження його терміну дії.

Чи можна продовжити термін дії проїзного документа дитини / оформити проїзний документ дитини у Консульстві?

Ні, неможливо. Згідно діючого законодавства України, проїзні документи дитини не продовжуються.

Натомість дитині можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон незалежно від віку дитини. Відповідна інформація про порядок оформлення розміщена у рубриці «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон».

Консульський облік

Хто і за яким порядком приймається на тимчасовий консульський облік?

Громадяни України, які планують тимчасово перебувати на законних підставах за кордоном більш ніж три місяці приймаються/реєструються на тимчасовий консульський облік у відповідному посольстві чи консульстві України на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі.

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає:

- заяву та заповнену облікову картку громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном (завантажити тут);

- паспортний документ;

- копії сторінок паспортного документа з написами і відомостями про пред'явника документа;

- оригінал і копію виданого  компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі(резидентська віза);

- фотокартку розміром 3,5 на 4,5 сантиметри.

У разі звернення про прийняття на тимчасовий консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документа, що посвідчує особу та повноваження законного представника.

У разі підтвердження підстав для подальшого законного перебування громадян України за кордоном після закінчення дати, зазначеної у штампі, що проставляється в паспортному документі громадянина України, тимчасовий консульський облік може бути продовжений на термін, зазначений у документі, виданому компетентними органами іноземної держави. Для продовження консульського обліку потрібно звернутися до Консульства з новою резидентською візою.

Шановні громадяни України!

Звертаємо Вашу увагу, що термін дії Вашого консульського обліку закінчується разом із терміном дії Вашої візи та автоматично не поновлюється.

Для можливості продовження консульського обліку Вам потрібно особисто звернутися до Консульства з новою резидентською візою з метою проставлення відповідного штампу у паспортному документі.

 

За прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується!!!

 

Легалізація

У мене є оригінали документів, які необхідно легалізувати для подачі в компетентні органи ОАЕ. Чи можна їх легалізувати не виїжджаючи в Україну?

Посольство України в ОАЕ/Консульство України в місті Дубай може здійснити легалізацію документів, які пройшли процедуру консульскої легалізації Міністерством закордонних справ України. Якщо наявні у Вас документи не були легалізовані Міністерством, Посольство/Консульство не зможе їх засвідчити.

 

Нотаріат

Чи можу я оформити довіреність, надіславши документи поштою? Чи є обов’язковою моя присутність під час оформлення довіреності чи заяви?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консулом. Вчинення нотаріальних дій з документами, що надійшли поштою або були подані третіми особами не дозволяється.

Які документи потрібні для оформлення довіреності?

Для оформлення довіреності або доручення потрібно ОСОБИСТО прибути до консульської установи  (будь-яка нотаріальна дія вчинюється за особистої присутності особи-заявника).

При собі необхідно мати:

- дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- копію ідентифікаційного номера;

- копію паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) особи на ім’я якої складається довіреність;

- копію ідентифікаційного номера особи на ім’я якої складається довіреність;

Для посвідчення довіреності на право розпорядження продаж, оренду тощо рухомим чи нерухомим майном а також банківськими рахунками необзхідно також документально підтвердити право власності на це майно/рахунок тобто пред’явити правовстановлюючий документ або його копію (таким документом може бути: Свідоцтво про право власності на житло або Свідоцтво про приватизацію житла або Свідоцтво про право на спадщину абоДоговір купівлі-продажу (нотаріально посвідчений) або витяг з реєстру про право власності на нерухоме майно тощо, а також договір про відкриття банківського рахунку)

 

Візові питання

Як оформити візу для відвідання ОАЕ для громадянина України. 

Оформлення віз для в’їзду на територію ОАЕ здійснюється Міграційною службою країни на клопотання особи, що Вас запрошує (спонсора). Туристичні візи оформлюються через туристичні агенції.

Я хочу запросити в ОАЕ громадянина України

Вам необхідно звернутись до підрозділу міграційної служби того емірату, в якому Ви проживаєте.

 

Загальні питання

Чи потрібно завчасно домовлятись про зустріч з консульським працівником?

Прийом громадян з консульських питань проводиться кожну неділю, вівторок та четвер з 09.00 до 14.00 без попереднього запису. Приймаються всі громадяни, що звернулись в прийомний час до консульського відділу в порядку живої черги в день звернення. 

Як сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується через відділення Національного банку Абу-Дабі.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не здійснюється.

 

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут


Консульство України в Дубай (Об'єднані Арабські Емірати)
Керівник: Балануца Олександр Олександрович
Консул України в Дубай
Адреса: ОАЕ, м. Дубай, Шейх Заїд Роад, Аль Харбаш тауер, оф.206, 414150. Переглянути на мапі
Телефон: +971-4-385-76-60, (+971 50 804 26 79 ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: +9714-385-76-65
Ел. пошта: cons_dubai@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://dubai.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Години роботи: 8:30 - 15:45

Вихідні дні: п'ятниця, субота

Прийом громадян з консульських питань:

Неділя

З 09:00 до 12:00 - прийом документів 

З 13:00 до 14:00 - видача готових документів 

Вівторок

 З 09:00 до 12:00 - прийом документів 

З 13:00 до 14:00 - видача готових документів 

Четвер 

З 09:00 до 12:00 - прийом документів 

З 13:00 до 14:00 - видача готових документів 

Понеділок та середа:

прийом громадян України з питань паспортної роботи за попереднім записом

http://dubaipassport.org/

До уваги! При зверненні з консульських питань наявність оригіналу паспорта та копій необхідних документів ОБОВ'ЯЗКОВА!!!

Межі консульського округу:

Дубай, Шарджа, Рас-аль-Хайма, Аджман, Фуджейра, Умм-аль-Кувейн

Примітки:

Гаряча лінія Консульства України в м. Дубай.

Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України

Номер телефону: +971 50 804 26 79

Зверніть увагу, що консульство не замінює та не виконує обов'язки місцевої поліції, швидкої допомоги та/або будь-яких правових інститутів.
Будь ласка, будьте готові надайти таку інформацію:
а) прізвище та ім’я;
б) контактна інформація (телефон, мобільний, факс, електронна пошта);
в) відомості / обставини надзвичайної ситуації (коли, де і як);
г) контактна особа в країні.

УВАГА!

З метою покращення умов консульського обслуговування громадян, в Консульстві встановлений банківський термінал NBAD, який дає можливість оплатити консульський збір банківською карткою.

Просимо врахувати, що до оплати приймаються лише картки Visa/MasterCard. Банком нараховується додатковий відсоток за здійснення операції (2% від суми транзакції).

При цьому залишається можливість здійснення безкомісійної оплати консульського збору безпосередньо у будь-якому відділенні банку NBAD. 

Шановні відвідувачі сайту Консульства України в місті Дубай!

З метою заощадження Вашого часу, пропонуємо Вам відвідати рубрику «Консульські питання» та ознайомитись з переліком консульських дій та найбільш запитуваних питань  http://dubai.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/faq

У разі відсутності відповіді на Ваше запитання у вищезазначеній рубриці, просимо надсилати Ваш запит на електронну адресу Консульства cons_dubai@mfa.gov.ua

Просимо врахувати, що Консульство надає відповіді на запити громадян, надіслані електронною поштою, які надходять з повними реквізитами заявника. Зокрема, у зверненні обов’язково має бути зазначене наступне: 

1.     Прізвище, ім’я та по-батькові заявника;
2.     Паспортні дані;
3.     Адреса проживання в країні перебування та контактний телефон;
4.     Чітко сформовані питання.

Після опрацювання Вашого запиту/звернення Консульство надасть Вам відповідь у встановлені законодавством України строки.

Консульство також надає консультацію  з консульської тематики за телефонами:  +97143857660, +971564943956, +971562147772 (окрім візових питань),  з 9:00 до 15:45 щодня, крім вихідних днів (п’ятниця та субота) та святкових днів.

Додатково просимо звертати увагу на інформацію та оголошення, які розміщені на сайті Консульства!